Fırın Üretim Programı

Fırınlar için En Kolay Üretim ve Muhasebe Programı


Fırın, pastane ve unlu mamül üreten işletmelerinin en büyük sorunu stok takibidir. Çünkü bu tür işletmeler hem üretim hem de satış yaptıkları için stok takibi yapmaları diğer işletmelere göre biraz daha zordur. Ayrıca fırın ve pastaneler hem son kullanıcılara tek tek ürün satışı yaparlar hem de kurumlara toptan ekmek, simit ve kuru pasta verirler bu nedenle farklı satış fiyatları üzerinden de satış yaparlar. Fırınların hamur satışı yaptığını da düşündüğünüzde aslında bu işletmelerin yarı mamül satışı yaptığını da görebilirsiniz.

Bu nedenle dışarıdan özel bir fırın programına gerek yok gibi görünse de  standart bir ön muhasebe programı Fırınlar için uygun değildir. İçinde üretim depo ve farklı fiyatların tanımlanabileceği fırınlara özel yazılmış bir programa ihtiyaç vardır.

net Fırın; bu üretim, muhasebe satış sorunlarını hızlı ve pratik bir şekilde çözüyor.

net fırın sisteminden önce stok kartları açıyoruz bu kartlara farklı kdv oranları markalar ve mamül yarı mamül hammadde gibi kategoriler tanımlayabiiyor ve bu stok kartlarına farklı birimler ve fiyatlar girebiliyoruz. Bir stok kartına alış fiyatı satış fiyatı bayi satış fiyatı gibi istediğiniz kadar farklı fiyatlar tanımlayabilirsiniz.

Birim listesi tanımlama ekranından dan da 1 KG kaç grama a denk geldiği gibi sınırsız birim seçeneğini çarprazlayabilirsiniz. Böylelikle 1 ekmek satıldığında o ekmeğin içinde ne kadar UN ne kadar SU ne kadar MAYA kullanıldığını sistem otomatik olarak hesaplar ve elinizde kalması gereken HAMMADDELERİ size raporlar

Siz ay sonunda ne kadar ekmek ürettiğinizi görebildiğiniz gibi aylık tükettiğiniz Hammaddelerin stok raporlarını da detaylı olarak görebilirsiniz.