Online Fırın Programı net Fırın

Fırın, pastane ve unlu mamül işletmeleri için geliştirilen bulut tabanlı ön muhasebe yazılımı: netFırın 

net Fırın tamamen bulut tabanlı bir ön muhasebe ve üretim yazılımıdır. net Fırın sayesinde işletmeler ek bir donanım masrafına girmeden web tarayıcısı üzerinden ön muhasebelerini tutabilir ve üretim modülü sayesinde stoklarını detaylı olarak takip edebilirler.

net Fırın Yazılımı Özellikleri


Cari Kartlar

net Fırın kullanıcıları cari kart açarken tedarikçi ve müşterilerini ayırabilirler, böylece mal aldıkları firmalarla mal sattıkları müşterileri ayrı ayrı takip edebilirler. Cari kart açarken karta ait firma ve kişisel bilgileri doldurabilecekleri gibi bu cariye ait daha önce borç ya da alacak varsa bunu da direk kart açtıkları ekrandan girebilirler. Böylece programı kullanmaya başlamadan önce var olan alacak ve borçlar da kayıt altına girmiş olur. 

Ayrıca fiyat listeleri sayesinde ilgili cariye kesilecek faturada bir ürünün varsayılan olarak hangi fiyattan gelmesi gerektiği de tanımlanabilir. Örneğin A Bakkalına Standart Satış Fiyat Listesinden  X Belediyesine Belediye Fiyat Listesinden satış yap gibi. Bu fiyat listeleri her ürüne tanımlanabileceği gibi sadece bir ürün için de tanımlanabilir.

Fatura Modülü

Fatura ekleme ekranı fonksiyonel tasarımı sayesinde hızlıca fatura oluşturup kaydetmenize olanak sağlar. Cari kartı yani müşterinizi hızlı arama özelliğiyle fatura ekranına çekebilirsiniz. Fatura tipini yine bu ekrandan seçtikten sonra fatura kalemleri ekleneceği için hata yapma ihtimalinizi de en aza indirir.

Yine fatura kalemlerini hızlı arama özelliğiyle ekleyip fiyat girdiğiniz anda otomatik bir alt satıra geçerek işinizi bir hayli kolaylaştırır.

Faturaya vade ve fatura altı iskontosu uygulayabileceğiniz gibi Her ürün kalemine de ayrı ayrı iskonto ötv öiv ve farklı kdv oranları girebilirsiniz. 

Stok Modülü

Detaylı bir stok modülüne sahip net Fırın'a, stokların kategorilerini, alt kategorilerini, markalarıın, hatta görsellerini yükleyebilirsiniz. SIP yazılımın diğer bir ürünü olan Luka'yla bağlantı kurup kendi firmanıza ait bir web sitesinde de bu ürünleri sergileyebilirsiniz. Her stoğa farklı bir KDV oranı da yine stok modülünden belirleyebilirsiniz.

Üretim Modülü

Üretim modülü sayesinde üreteceğiniz mamül ve yarı mamülleri takip edebileceğiniz gibi elinizdeki un su v.b. hammaddelerin stoklarını da anlık olarak görebileceksiniz. İşlediğiniz ve üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin hangi depolarda kaçar adet olduğunu görebilir, satış yapılan stokların da yine hangi depolardan düşeceğine karar verebilirsiniz.

Raporlar

Satış raporlarınızı istediğiniz tarih aralığına göre filtreleyip inceleyebilirsiniz.

Nakit Yönetimi

Kasalar ve bankalar tanımlayıp  bu tanımlara hareketleri işleyebilirsiniz. Mevcut bakiyelerinizi de yine bu açılış ekranlarından tanımlayabilirsiniz. Çeklerinizi de yine Nakit Yönetimi menüsü altından kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Personel Yönetimi

Personellerinize ait bilgileri girebilir ve personellerinizin izin çizelgesini bu modül altından takip edebilirsiniz.